OLIVE & HERBS - PLEŤOVÉ OŠETRENIE S OLIVAMI A BYLINKAMI

Prírodné ošetrenie s organickým extra panenským olivovým olejom, výťažkami z olivových listov a bylín, ktoré pokožku hydratuje, vyživuje, bojuje s vráskami a zanecháva pleť pevnú a žiarivú. Ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti.

POSTUP PRI OŠETRENÍ:
Kúra pozostáva zo 6 ošetrení: 2 x týždenne po dobu 3 týždňov.

 1. Tvár, krk, okolie očí a pery vyčistite jemnou čistiacou vodou OLIVE & HERBS MICELLAR Cleansing WATER s výťažkami z olivových listov. Táto jemná micelárna voda v jednom kroku (bez oplachovania) účinne odstraňuje make-up a zároveň a nečistoty z pleti čím ju zanecháva čistú a sviežu.
 2. Pre hlbšie a dôkladnejšie vyčistenie pleti naneste pomocou kruhových pohybov smerom nahor na celú tvár a krk pleťový peeling OLIVE & HERBS FACE SCRUB s prírodnými kryštálmi cukru. Pleť jemne masírujte po dobu 2-3 minút. Následne si končeky prstov navlhčite vodou a ďalej masírujte až kým sa kryštáliky cukru nerozpustia. Peeling sa premení na jemnú emulziu, ktorá sa dá ľahko odstrániť jemnou utierkou alebo vatovým tampónom. Peeling nepoužívajte na kuperóznu a podráždenú pokožku.
 3. Tvár, kontúry očí a krk jemne masírujte vyživujúcim, hydratačným a proti-starnúcim olejom OLIVE & HERBS FACE oil. Zamerajte sa na mimické vrásky, suché miesta, ochabnutú pokožku alebo miesta s nejednotným tónom pleti. Pokračujte v masírovaní až kým sa olej takmer úplne nevstrebe (použitie ultrazvuku zvýši účinnosť).
 4. Následne aplikujte vyživujúci a spevňujúci krém proti vráskam OLIVE & HERBS FACE cream s olivovým olejom a šafranovým extraktom s proti-starnúcimi účinkami. Pleť jemne masírujte až kým sa krém nevstrebe. Zamerajte sa na mimické vrásky, suché miesta, ochabnutú pokožku a/alebo miesta s nejednotným tónom pleti.
 5. Na ošetrované miesta naneste v primeranom množstve rovnomernú vrstvu vyživujúcej masky OLIVE & HERBS FACE mask. Nechajte ju pôsobiť 15-20 minút. Potom masku odstráňte jemnou utierkou a prípadné zvyšky masky odstráňte pomocou micelárnej vody OLIVE & HERBS micellar cleansing water.
 6. Ošetrenie ukončite nanesením krému OLIVE & HERBS FACE cream.

 

AKTÍVNE ZLOŽKY:

 • Organický extra panenský olivový olej, výťažky z olivových listov a nezmydelňované zložky z olivového oleja vyživujú, hydratujú a posilňujú hydrolipidickú vrstvu pokožky a chránia ju pred voľnými radikálmi.
 • Špeciálny šafranový extrakt a lipozómy z výťažku rastliny Swertia chirata aktivujú rastové faktory pokožky, čo podporuje prirodzenú biosyntézu kolagénu a elastínu. Vrásky sa vyhladzujú a elasticita pokožky sa postupne zlepšuje (prirodzený retinolový efekt).
 • Nová forma vitamínu C a aktívny extrakt z kvetov chmeľu obyčajného zosvetľuje farebné nerovnomernosti na pleti a zanecháva ju svetlú a žiarivú.
 • Výťažok zo semien vlčieho bôbu so 4% lupeolom zlepšuje elasticitu pokožky a obnovuje kontúry tváre.
 • Výťažok z rumančeka kamilkového bojuje proti mimickým vráskam (prírodný botoxový efekt).
 • 12 bioaktívných výťažkov z byliniek poskytuje efektívnu antioxidačnú ochranu.
 • Arganový, prvosienkový a mandľový olej zjemňujú, vyživujú a pomáhajú udržiavať pleť hydratovanú a pružnú.

Extrakt z olivových listov (Olea Europea)
Extrakt je získaný z čerstvých olivových listov a má silné antioxidačné účinky (oveľa silnejšie než vitamín C a výťažok zo zeleného čaju). Tento účinok je spôsobený spoločným pôsobením flavonoidov, polyfenolov a vysokého obsahu oleuropeinov, ktoré sú vo výťažku prítomné. Je to silný prírodný antioxidant zo stromu olivovníka.

Organický extra panenský olivový olej (Olea Europea)
Olivový olej bol starovekými Grékmi považovaný za „tekuté zlato“. Olivový olej je vysoko kvalitný prírodný pleťový olej, ktorý zlepšuje kondíciu pleti tým, že ju hydratuje, upokojuje a zjemňuje tkanivo. Je bohatý na zmiešané triglyceridové estery esenciálnych mono nenasýtených mastných kyselín (olejovej, palmitovej a linolovej), skvalén a prírodné fenoly so silnými antioxidačnými vlastnosťami. Pre tieto vlastnosti je už po stáročia považovaný za vysoko výživný olej pre pleť a je používaný ako prírodné liečivo.

Výťažok zo Swertia Chirata v lipozómoch (Swertia Chirata)
Swertia sa tradične používa na hojenie rán. Výťažok z nej je bohatý na hlavnú účinnú látku swertiamarín, ktorá aktivuje kožné kmeňové bunky, aby produkovali prirodzené rastové faktory. Tieto rastové faktory stimulujú fibroblasty, aby prirodzene vytvárali kolagén a elastín, ktoré sú základnými bielkovinami štruktúry spojivového tkaniva. Pokožka je postupne zvnútra oživovaná, vrásky sa zjemňujú a zlepšuje sa elasticita pokožky (prirodzený retinolový efekt).

Výťažky zo šafranu (Crocus chrysanthous)
V Grécku ale aj všeobecne vo svete je šafran považovaný za jednu z najvzácnejších rastlín. Je jedinečný tým, že má charakteristickú farbu, arómu, chuť ako aj fyto terapeutické vlastnosti, ktoré sú známe od staroveku. Jeho výťažok obsahuje antioxidačné karotenoidy, ktoré stimulujú prirodzenú produkciu pleťových rastových faktorov (stimuluje sa biosyntéza kolagénu, elastínu a glukosaminoglykánov vo fibroblastoch). Výťažok zvyšuje objem pleti a zlepšuje jej celkový stav, vrásky sa vyhladzujú a zlepšuje sa elasticita (prirodzený retinolový efekt).

Rumančekový extrakt (Matricaria maritima)
Rumanček kamilkový bol veľmi uznávaný už v staroveku a grécki lekári a botanici odporúčali používať rumančekový nálev lokálne ako protizápalový liek. Výťažok z rumančeka kamilkového obsahuje účinné fenoly a flavonoidy a účinkuje proti mimickým vráskam, bojuje proti voľným radikálom a upokojuje pokožku (prirodzený botoxový efekt).

Výťažok z kvetov chmeľu obyčajného (Humulus lupulus)
Kvety chmeľu obyčajného sú bohaté na flavonoidy: xanthohumol, 8-prenylnaringenin a isoxanthohumol. Tieto pôsobia na melanocyty a keratinocyty, čím účinne bojujú proti nejednotnému tónu pleti a nadmernej tvorbe melanínu. Farebný tón pleti sa zjednocuje a pleť dostáva mladistvý vzhľad a žiarivý výraz.

Lupeol z výťažku semena bieleho vlčieho bôbu (Lupinus albus)
Vlčí bôb bol tradične používaný už v staroveku pre jeho upokojujúce a liečivé účinky. Výťažok z jeho semien je bohatý na triterpén lupeol (štandardizovaná 4% koncentrácia), ktorý pôsobí na prirodzenú syntézu vysoko kvalitného a správne štrukturovaného kolagénu I vo fibroblastoch. Vďaka tomu zlepšuje celkovú pružnosť pokožky a postupne obnovuje kontúry tváre (prirodzený liftingový efekt).

Novinky priamo na Váš email